потребители: 22690

ЦСКА е шампион в първия турнир "Делчо Вълков"
неделя 18 декември, 2016  |   3193

Ватерполистите на ЦСКА спечелиха първия възпоменателен турнир по водна топка в памет на легендарния вратар на армейците и България Делчо Вълков. В решителния мач за трофея червените се наложиха драматично с един гол разлика над отбора на Бургас. Срещата вървеше равностойно, като водачът в резултата постоянно се сменяше. В крайна сметка в последните минути армейците показаха дух и характер и успяха да спечелят с 10:9. С тази победа ЦСКА си осигури първото място в турнира. Следват отборите на Бургас и Славия, а на четвърто и пето място се класираха съставите на Локомотив НН и Левски.

Възпитаниците на треньор Йордан Велинов затвърдиха израстването си в последните месеци и след едно второ и едно трето място, вече са номер 1.