потребители: 18456

Силна италианка спря Теодора Вутова в Германия
понеделник 05 декември, 2016  |   3139

Състезателката на Фехтовален клуб ЦСКА Теодора Вутова завърши на 98 място от над 200 участнички в турнира от Европейската купа в Айслинген, Германия. Вутова се изправи срещу силната италианка Джованнелли в много ранна фаза на турнира. В много оспорван мач само липсата на късмет на българката позволи на съперничката й да победи с 15 на 14 точки.
Надпреварата в Германия е считана за най-силната от Европейската купа. Теодора е в Германия с националния отбор на България, воден от треньора Николай Динев. С нея в Айслинген беше и изпълнителният директор на Фехтовален клуб ЦСКА- Добрин Гьонов, който е и един от нейните треньори в армейския клуб.
Вутова ще продължи да се готви в Германия до 10 декември, когато ще участва в Световната купа за девойки в Дормаген.
Теодора Вутова е най-успешната състезателна на ЦСКА в момента. През изминалия сезон тя спечели Купа България и взе бронзови отличия от Републиканското първенство за кадетки и Републиканското първенство за жени.