потребители: 22931

2006 - Голове на чужд терен спряха ЦСКА срещу Бешикташ

За Купата на УЕФА тимът стартира с лесен успех срещу Динамо Тирана - 1:0 в Албания и 4:1 на реванша в София. Във втория кръг, след продължения е елиминиран сръбския Хайдук Кула. Първата среща, играна в България, завършва 0:0, а на реваншът, който се играе на "Мала Маракана" в Белград, в редовното време двата отбора не успяват да си отбележат гол, но това го правят първи домакините чрез Станчич в 99-та минута. И когато ЦСКА е на прага на елиминиране, Александър Тунчев изравнява в 120-та минута и праща червените напред. На прага на групите на Купата на УЕФА ЦСКА среща турския гранд Бешикташ. Армейците са на косъм от успеха след загуба с 0:2 в Истанбул и победа с 2:0 в София след попаденията на централната двойка защитници Валентин Илиев и Александър Тунчев. В продълженията обаче тимът не успява да издържи и гостите изравняват резултата.