2008 ★ Титла с 16 точки разлика пред Левски и откраднатият лиценз

Състав на ЦСКА за сезон 2007-2008:
Клекнали, от ляво надясно: Велизар Димитров, Флорентин Петре, Йордан Тодоров, Неи, Удоджи;
Прави: Ивайло Петров, Тодор Янчев, Маркиньос, Никола Вуядинович, Куидо Ланзаат, Александър Тунчев (капитан)

През този сезон ЦСКА е с класи над своите противници и го доказва крайното класиране - червените завършват първи, на 16 точки пред втория Левски. След края на това първенство стават и неуредиците. ЦСКА не получава лиценз за евротурнирите за сезон 2008/09 от лицензионната комисия към БФС заради 254 000 лв. задължения към Вихрен Сандански и 937 000 лв. задължения към НАП, и служебно с участие в Шампионската лига е пратен... Левски.

Армейците завършват първенство без загуба - 24 победи и 6 равенства при голова разлика 53:11. В червената митология влиза португалецът Фелипе Машадо, който вкарва единственото попадение във Вечното дерби, което е спечелено от ЦСКА с 1:0 на 2 декември 2007 година.

В турнира за Купата на България червените отпадат още на 1/16-финал след загуба с 0:1 от Локомотив Пловдив под тепетата.

В европейските турнири ЦСКА участва в този за Купата на УЕФА и препятствие е познат съперник - Омония Кипър. В първия мач, игран в Никозия, Неи вкарва от далечна дистанция още преди да е изминала минута, но срещата завършва 1:1. На реваншът в София, малко преди мачът да отиде към продължение, Георги Чиликов влиза на мястото на Велизар Димитров в 85-та минута и пет по-късно се разписва, за да хвърли в екстаз "Българска армия".

В първия кръг от надпреварата ЦСКА трябва да се изправи срещу френския Тулуза, като двубоите не са по-малко драматични. Във Франция късметът обръща гръб на червените и срещата завършва 0:0, а на реванша в София Неи открива от дузпа в 64-та минута и този резултат се запазва до самия край. В шестата минута на добавеното време ри изпълнение на тъч Йордан Тодоров решава на своя глава да направи действия, които са противоположни на указанията на Стойчо Младенов и Пиер-Андре Жиняк отбелязва попадение, което класира Тулуза напред и изхвърля ЦСКА от турнира.